NEJSME VŠICHNI STEJNÍ - A TO MĚ BAVÍ

Červen 2007

Konec-zvonec školního roku,aneb prázdninová honička začíná

29. června 2007 v 16:34 | laborantka |  SPOLEČENSTVO LIDÍ - zápisky z běžného života prostého občana
Tak nám skončil školní rok a prázdniny začínají.
Nejdříve se s ještě určitou dávkou nadhledu musíme vypořádat s výsledky potomkovy práce za uplynulý půlrok. Někde s kladným konstatováním, že z našeho pokladu by měl Jan Ámos Komenský určitě radost. A jinde s jistým povzdechem v duši, že pokud bychom takto svědomitě pracovali my rodiče, tak už jsme dávno bez práce.
Tyto jistě podnětné úvahy však velmi brzo vystřídá ještě skvělá vyhlídka "báječné dovolené", co nás čeká. Ano, tak skvěle jsme to naplánovali, že to prostě musí vyjít. Tento optimismus však zanedlouho dostane první tvrdý úder v podobě příprav, kdy se my ženy věnujeme přípravám, balení, shánění nejnutnějších, nutných, i těch méně nutných věcí všeho druhu s maximálním nasazením pěšáka v první linii. Zatímco muž /vždy nad věcí/ neochvějně radí, že 90% jídla se nesní a většina sbalených oděvů se neunosí, a že on by šel na to úplně jinak a pochopitelně lépe.
Další ránu pod pás nám uštědří samotní potomci, když nám jen tak mezi řečí sdělí, že vlastně na žádné námi vybrané místo jet nechtějí a o společné zážitky se klidně nechají ochudit. Takže další zkouška nervové odolnosti nás čeká hned po důrazném odmítnutí veškerých šílených alternativních programů, co na vás potomek připraveně vychrlí za pár vteřin - už teď víte, že ratolest bude "prudit" a bude vám to dávat sežrat celé prázdniny.
A nakonec přijde vaše drahá polovička, která vám oznámí, že nejede se svými kamarády na plánovaný týden, kdy vy už jste se viděla s přítelkyní jen tak natažená u bazénku, v ruce dvojku bílého a pohoda tabáček, na chalupu u lesa, ale že tento čas chce věnovat vám. Ta představa je tak báječně vražedná, že už teď se vám podlamují kolena, a to prázdniny ještě ani nezačaly.
Ale neztrácejte hlavu, milé kolegyně, neb vše se nakonec nějak vyřeší. Děti sice prudit budou, s tím asi nic nenaděláme, ale manžel si to nejspíš nakonec rozmyslí a po pár týdnech s rodinkou přeci jen odjede se známými na samotu - a ještě rád.
Takže prázdninám ZDAR a optimismu zvlášť:-)